دریاچه سمی در نیوزیلند - کافه خبری (cafekhabari)
دریاچه سمی در نیوزیلند - کافه خبری (cafekhabari)

دریاچه سمی در نیوزیلند

دریاچه سمی در نیوزیلند *

دریاچه ای خیره کننده با آب های عجیب در قلب کشور نیوزیلند، که دانشمندان زیادی را بر آن داشته تا روی آن تحقیق کنند.

چه رازی در پس این دریاچه و رنگ آن وجود دارد؟ چرا نباید حتی به این دریاچه نزدیک شد؟ با کافه خبری همراه باشید تا پرده از راز دریاچه سمی نیوزیلند برداریم.

دریاچه سمی ای که قصد صحبت درباره ی آن را داریم در کشور نیوزیلند قرار دارد، این دریاچه مرموز به اندازه ای سمی است که هیچ کس حق نزدیک شدن به آن را ندارد و حتی باید از پشت نرده های چوبی ای که در اطراف این دریاچه قرار داده شده است به آن نگاه کنید.

دریاچه ای که رنگ بسیار زیبای آن هر چشمی را به خود خیره می کند، یک خیره کنندگی وسوسه انگیز که بسیار فریبنده است و مراقب باشید گول نخورید!

آب دریاچه سمی نیوزیلند که بیشتر شبیه به یک باتلاق است تا دریاچه، به رنگ زرد جادویی است و در منطقه ای به نام Waiotapu قرار دارد.

این منطقه یک منطقه ی حفاظت شده است و از لحاظ جغرافیایی بسیار منحصر بفرد است به طوری که مانند آن تقریبا در هیچ جای دیگر کره ی زمین نیست.

در این منطقه انرژی گرمایی زمین به طرز شگفت انگیزی بالاست و رنگ بسیار عجیبی به رنگ زرد مایل به سبز دارد که باعث شده تا برای خیلی ها سوال برانگیز باشد.

گفته می شود که رنگ عجیب این دریاچه به خاطر فسفری است که در آن وجود دارد و در روزهایی که آب و هوا تغییر کند و مثلا هوا ابری و یا آفتابی باشد، این رنگ تغییر می کند و ممکن است کمی تیره تر شود.

دریاچه سمی در نیوزیلند - کافه خبری (cafekhabari)
دریاچه سمی در نیوزیلند – کافه خبری (cafekhabari)

اما نباید فریب رنگ عجیب این دریاچه را خورد چرا که فوق العاده سمی و خطرناک است و مملو از عناصر سمی است و دقیقا به همین دلیل است که به این دریاچه دریاچه سمی نیوزلند می گویند.

به خاطر شرایطی که این منطقه دارد که همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد و گفته شد که دمای زمین در این منطقه بالاست، حیات زیست جانوری ای در آن وجود ندارد با این حال بعضی از گیاهان مثل خزه ها، گل سنگ ها و گیاهانی که به طور کلی تحمل گرمای بالا را دارند در این منطقه زیاد دیده می شوند.

چرا آب دریاچه سمی نیوزلند به این رنگ است؟

رنگ دریاچه به خاطر وجود فسفر، گوگرد و نمک در آن است و از طرفی دیگر گرمای بیش از حد زمین هم ممکن است به این پروسه کمک کند با این حال هنوز هم تحقیقات روی آن ادامه دارد.

با این حال هنوز واقعا معلوم نیست که چه علتی پشت تشکیل این دریاچه بوده است هر چه که هست حالا این دریاچه به یکی از توریستی ترین مناطق نیوزیلند تبدیل شده است.

با وجود تمام گفته ها در اطراف این دریاچه نرده هایی زده شده که هیچ کسی حق ندارد تا از حدود این نرده ها تجاوز کند و به دریاچه نزدیک شود.

چرا که گازهای سمی ای که از این دریاچه متصاعد می شود، می تواند فرد را مصدوم و حتی باعث کشته شدن او شود.

دریاچه سمی در نیوزیلند - کافه خبری (cafekhabari)
دریاچه سمی در نیوزیلند – کافه خبری (cafekhabari)

مورد دیگری که درباره ی این دریاچه وجود دارد خطر ریزش زمین در منطقه است چرا که به خاطر فعالیت های زمین  گرمای بیش از اندازه،

پوسته ی زمین در این قسمت بسیار نازک شده است و هر آن ممکن است که کل منطقه فرو بریزد و به دل زمین برود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here