پنج شنبه, آبان ۲۳, ۱۳۹۸
تبلیغات
خانه اخبار کشف بنای ۱۸۰۰ ساله زیر مترو شهر رم

کشف بنای ۱۸۰۰ ساله زیر مترو شهر رم

0
254

کشف بنای ۱۸۰۰ ساله زیر مترو شهر رمدکمه اشتراک گذاری تلگرام

کشف بنای ۱۸۰۰ ساله زیر مترو شهر رم

بقایای یک ساختمان متعلق به قرن سوم میلادی زیر مترو شهر رم ایتالیا توسط باستان‌شناسان کشف شد.

در روز ۲۳ می و در بررسی یک گودال با عمق ۱۰ متری در نزدیکی دیوارهای تاریخی اولیان شهر رم ایتالیا و در جریان پروژه احداث خط C، باستان‌شناسان موفق به کشف بقایای یک ساختمان متعلق به قرن سوم میلادی و همچنین اسکلت ۱۸۰۰ ساله و سوخته یک سگ شدند که احتمالا در آتش‌سوزی و متعاقب آن فروریختن این ساختمان کشته شده است.

کشف بنای ۱۸۰۰ ساله زیر مترو شهر رم
کشف بنای ۱۸۰۰ ساله زیر مترو شهر رم

وزیر فرهنگ ایتالیا گفت که این کشف را شبیه ویرانه‌های شهر پمپئی است که ساکنان آن بر اثر فوران آتشفشان کوه وزوو در سال ۷۹ میلادی بر اثر حرارت زیاد کشته و در همان‌جا مدفون شدند.

متخصصان بر این باروند ویرانه‌های کشف‌شده زیر مترو شهر رم احتمالا متعلق به خانه یک نجیب‌زاده در نزدیکی تپه «کایلیان» و یا سربازخانه‌ای است که پیش‌تر بخش‌هایی از آن در جریان حفاری‌های مترو کشف شده بود.

شهر رم ایتالیا دارای سیستم مترو محدودی است چرا که عملیات حفاری در آن همواره با کشف محوطه‌ها و بناهای تاریخی کهن از زیرِ زمینِ یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین پایتخت‌های کهن جهان همراه است.

کشف بنای ۱۸۰۰ ساله زیر مترو شهر رم
کشف بنای ۱۸۰۰ ساله زیر مترو شهر رم

از جدیدترین اکشتافات می‌توان به کشف یک چهارپایه، دو میز، نرده‌های چوبی،‌ بقایای دیواره‌های نقاشی‌ و تزئین‌شده با موزائیک‌های سرخ و سیاه و سفید اشاره کرد که سرنخ‌هایی برای پی بردن به نحوه زندگی و ساختمان‌سازی رومن‌ها در دوره میانی امپراطوری روم در اختیار باستان‌شناسان و محققان قرار داده است.

باستان‌شناسان می‌گویند آتنش موجب سخت‌ترشدن برخی از این آثار هنری شده که همین امر حفظ آن‌ها را با کیفیتی بی‌سابقه میسر ساخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here